ДОБРЕДОЈДОВТЕ

Почитувани велнес пријател

Топла када;  Прекрасно е чувството за телото и душата … во текот на годината …
Баден во исто време уживаат во свеж воздух во топла вода на отворено и.
Контрастот помеѓу топла и ладна е посебно задоволство. Ова искуство е дополнително зајакната со газирана вода и масажа.

Цевката САУНА;Релаксација и здрав одмор во приватна атмосфера дома …
Исклучителната форма можете да уживате во прва класа топлинска особено – На компактни димензии направи сауна за речиси достапни сите места. Надвор од комплет покривот за долг живот и многу радост марки.

BBQ хижа / скара куќа; Совршен прилог на вашата градина …
Седнете заедно со семејството и пријателите, Кук, grillieren, се смее и да разговараш до Прекините утро. Скара куќа е идеална летна павилјон – Скара колиба на целосно изолирани скапоцен камен за цела сезона.

Инвестиција која ќе ви донесе многу години на задоволство!


Нашите производи се достапни во следниве дрвни видови (Разликата во цената):

 • Нордиските бор
 • Сибирскиот ариш
 • Европската Oak
 • ThermoWood
 • Западен Црвениот Cedar (Канада)
 • Белата Cedar (Канада)

WeShipWorldwide-2Ние брод во светот – Прашај за нашите швајцарски франци / Евра / USD Ценовник.

 

(42,571 Посетителите кои се гледа овој пост)

18 размислувања за "ДОБРЕДОЈДОВТЕ”

 1. Ве молиме внесете ценовник за мали топли кади.
  Ако е можно, без рерна, да служи како нурнува базен.
  Дали постои достапност се на Австрија?

  1. Добар ден г-ѓа Griesser
   Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме овална нурнува базен (LxBxH 100x80x100cm) или круг топли кади стандард линија од 160cm дијаметар. Се разбира, можете да ги купите одделно, исто така, топла када со нас. Ако подоцна ви е потребна дрво гори печка или електричен грејач, Може да се купи ова, исто така nachträglichh со нас поединечно. По Австрија ние достави директно од нашето производство.
   За внатрешна монтажа, ние препорачуваме на нашите нурне буриња / Ofuro од канадски црвено кедар кои се веќе достапни од 120cm дијаметар и од височина од 92cm. Ова дрво е погодна за внатрешна употреба, бидејќи има само мал намалување однесување и на тој начин бања или сауна ладење базен кога не е во употреба во близина.
   Ние сме ви испрати нашата евро ценовник по e-mail за да ви.
   Со почит
   Sibylle Џерси

 2. Добар ден
  Ние сме во потрага за дрвени буриња со фурна (надвор).
  Ве молиме пратете ни предложи листа на цени.

  благодарение
  Со почит
  J.Steiner

  1. Добар ден Frauensteiner
   Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме широк спектар на бања буриња со отворено печка – од евтини до ексклузивни.
   Ве молиме проверете ја вашата е-маил, потребните документи се испратени до вас.
   Со почит
   Sibylle Џерси

Напишете коментар

Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.

AB швајцарски франци 1699.- од буџетот на ексклузивни – BadeBOTTI.CH Швајцарската оригиналниот топли кади Сауна градина белведер – Џакузи отворено сауна џакузи – Одмор и релаксација дома – Badefass – Gartensauna – белведер рачно изработени

специјална акција - до 30% попуст !