HotTub_WoodFired-4x6q

Дрвени топла када

Класичен топли кади со дрво гори печка од север

HotTub_WoodFired-4x6bКАНАДА НАТУРА е круг, класичен дизајн на ексклузивна канадски црвена кедрови.

Кедар топли кади се изработени од јасно Западен црвена кедрови кедрово дрво. Овој вид на дрво е уникатен, бидејќи на неговата отпорност на гнили.
Вашиот природен мирис исклучително пријатна и смирување. Влакнести структура обезбедува оптимална вода затегнатоста и е еден од најдобрите изолација дрвни видови во светот.

HotTub_WoodFired-4x6c HotTub_WoodFired-4x6d HotTub_WoodFired-4x6e HotTub_WoodFired-4x6f HotTub_WoodFired-4x6g

 

 

 

 

Дрвената топла када е достапна во големини 152, 182 214cm и дијаметар достапни и можат да се сместат 4-8 Луѓе.
Стандардната верзија е опремен со моќен отворено woodstove.
Благодарение на 10 см дебел Isolierdeckels водата останува топла, дури и во деновите. Препорачуваме да се карактеризира дополнителен електричен грејач, што држи вода бања за пријатен 38 ° C.

 

(6,945 Посетителите кои се гледа овој пост)

14 размислувања за "Дрвени топла када”

 1. Почитуван,

  Ве молиме за цените на располагање големини производи? И како можам да купам?

  Pozdrav

  1. Hello Ivana
   Thank you very much for your inquiry and your interest in our products. We have a large variety of wooden Hot Tubs. You can choose between different kind of wood like pine, thermowood, clear Canadian Red Cedar, different sizes for up to 12 people, with internal or external wood heater or electrical heater. We also ship directly to Croatia.
   We have sent you all information by e-mail. Please do not hesitate to contact us for more information. Вие и почит благодарам,
   Sibylle Maglia WellnessFASS

Напишете коментар

Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.

AB швајцарски франци 1699.- од буџетот на ексклузивни – BadeBOTTI.CH Швајцарската оригиналниот топли кади Сауна градина белведер – Џакузи отворено сауна џакузи – Одмор и релаксација дома – Badefass – Gartensauna – белведер рачно изработени

специјална акција - до 30% попуст !