SaunaOfen-Harvia-Feuer

Сауна Ofen

Срцето на секој сауна – совршен грејач

Ние ги користиме само квалитетот греалки HARVIA на Финска.
Во зависност од големината Сауна што веќе распределени оптимален печка, Меѓутоа, исто така можете да изберете саканиот печка.
Ние ќе ве посоветува.

Сите корисници- и упатство за монтажа, видете ДОКУМЕНТИ.

Дрво гори печка – Cosy и независно ..

Harvia-Classic140 Harvia-Classic 140 Дрво

Harvia-Legend150 Harvia-Legend 150 Дрво

Elekroofen, лесен за употреба и секогаш подготвен ..

Harvia-ClassicElectro Harvia-Classic Electro

Harvia-Figaro Harvia-Figaro Electro

Електрична печка со Fernbedieung и програмирање

Harvia-GriffinCG170 Bediengerät Harvia-GriffinCG170

Harvia-TopClass Harvia-TopClass Electro

Harvia-TopclassCombiHarvia-Topclass Combi , за пареа соба функција или био сауна

 

 

 

 

.

(2,387 Посетителите кои се гледа овој пост)

2 размислувања за "Сауна Ofen”

 1. Добар ден

  Gerne würde ich meine Sauna zusammenstellen, За жал јас не можам да најдам информации за цената. Можете да ми мејл некои понуди или ценовник? Транспортни трошоци, вклучувајќи. Abladen (Пристап за камиони на располагање, Abladeort 3м neben LKW).

  Ви благодарам многу

  Simon Schär

  1. Guten Tag Herr Schär
   Ви благодариме за вашето пребарување.
   Нашите сауни се достапни во три различни категории; Буџет (како комплет), Стандард (upgradeable преку опции) унд елити (веќе се интегрирани со сите опции). Details dazu finden Sie bereits in unserem Online-Shop unter http://www.wellnessfass.ch/shop/f-a-s-s-s-a-u-n-a/index.html .

   Покрај тоа, имаме доставени до вас деталната листа на цени преку е-маил.
   Ние со задоволство ќе ве известам за различните опции. Јавете ни се на тел. 052 347 3727 или ни даде вашиот телефонски број познат.
   Со почит
   Sibylle Џерси

Напишете коментар

Овој сајт користи Akismet да се намали спам. Научете како да се обработува вашиот коментар податоци.

AB швајцарски франци 1699.- од буџетот на ексклузивни – BadeBOTTI.CH Швајцарската оригиналниот топли кади Сауна градина белведер – Џакузи отворено сауна џакузи – Одмор и релаксација дома – Badefass – Gartensauna – белведер рачно изработени

специјална акција - до 30% попуст !