таг Архива: Одговори

Пораки барања / Цени

Еве ние се наведени сите посетител прашања со одговори за вас. Ако имате дополнителни прашања, Ве молиме контактирајте не.
 • АватаротШтајнер Жанин на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден Ние сме во потрага за дрвена барел со фурна (надвор). Ве молиме пратете ни предложи листа на цени. Ви благодариме Со почит J.Steiner
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден, г-ѓа Штајнер Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме широк спектар на бања буриња со отворено печка - од евтини до ексклузивни. Ве молиме проверете ја вашата е-маил, потребните документи се испратени до вас. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротFriedli на Дрвена овална кадаДобар ден, Јас сум во потрага по жешки тенџере evt W-базен со +/- 3 Дијаметар метар. Ви благодариме за вашиот коментар.
 • SibylleSibylle на Дрвена овална кадаДобар ден г-дин Friedli Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме хотели за секој 2 Топла када направени со 214cm дијаметар. Тоа е полесно да се одржи, и различни групи на луѓе може истовремено да уживаат во бања. Сепак, како што ќе се направи, ние, исто така, може да ви се направи 300cm Жешка Пот. Јас ќе ве контактираме преку телефон уште. Ви посакувам пријатен ден. Почит Sibylle Maglia
 • АватаротЕлеонора Griesser на ДОБРЕДОЈДОВТЕВе молиме внесете ценовник за мали топли кади. Ако е можно, без рерна, да служи како нурнува базен. Дали постои достапност се на Австрија?
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден г-ѓа Griesser Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме овална нурнува базен (LxBxH 100x80x100cm) или круг топли кади стандард линија од 160cm дијаметар. Се разбира, можете да ги купите одделно, исто така, топла када со нас. Ако подоцна ви е потребна дрво гори печка или електричен грејач, Може да се купи ова, исто така nachträglichh со нас поединечно. По Австрија ние достави директно од нашето производство. За внатрешна монтажа, ние препорачуваме на нашите нурне буриња / Ofuro од канадски црвено кедар кои се веќе достапни од 120cm дијаметар и од височина од 92cm. Ова дрво е погодна за внатрешна употреба, бидејќи има само мал намалување однесување и на тој начин бања или сауна ладење базен кога не е во употреба во близина. Ние сме ви испрати нашата евро ценовник по e-mail за да ви. Почит Sibylle Maglia
 • АватаротП.н.е.. Martin на Дрвени топла кадаДобра вечер. Само се прашувам што е ова Хит без цевки. Дали тие имаат ценовник или тие би можеле да ме поинаку цени. Ви благодариме за вашиот одговор. Со почит. П.н.е.. Martin
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаДобар ден г-дин Мартин Ви благодариме за вашето барање и вашиот интерес во нашата капење буриња. Имаме широк спектар на различни опции, како што се избор на греење со дрва или струја, различни видови на дрво, различен дијаметар итн. Можете да се најавите Велнес барел компонира своја барање топли кади. Ве молиме проверете ја вашата е-маил. Имам доставени до вас документите по e-mail. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротP.G. на Дрвени топла кадаПребарај за топла када 2 Лица со дрво грејач кој го загрева во текот на зимата надвор на 43C. Барањето за предлог со цена инфо. Ви благодариме.
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаДобар ден г-дин Glur Ви благодариме за вашата порака. Имаме широк спектар на бања буриња и кади за надворешна дрво печка. За 2 Ние препорачуваме на луѓето на нашите топли кади POLAR со мраз-доказ внатрешни печка (Дијаметар 160cm) или нашите Када 2 Клупи и отворено печка ( 160x100x100cm LxBxH). Како однос на температурата на водата за капење: Препорачуваме лекарите топлина 38 ° C ", но се разбира можете да со нашите моќни дрвената печка вода на повисока температура. Ние сме испратени до вас детален ценовник по e-mail. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротЕрвин Габриел на Каталог BADEFASSТрчаме планинарскиот дом и се на обновата. Барам отворен базен (Џакузи) со греење за 8 Луѓе. Ви благодариме за вашите предлози. VIU g'freyt на Hüttenwart Ервин
 • SibylleSibylle на Каталог BADEFASSДобар ден г-дин Габриел Ви благодариме за вашето пребарување. Да, ние веќе спроведува вакви проекти. Еден пример е SAC колиба Legler хижа во кантонот Гларус. Ние бевме во можност да се постави топла када со дијаметар 200cm со мраз-доказ внатрешни печка и електричен грејач помошни таму. Под следниот линк можете да најдете слика: http://www.kanadafass.ch/index.php/referenzen/referenzen-badefass-ch-101-150/badefass-wellnessfass-referenzen-108/ Ние сме ви испрати вкупниот ценовник по пошта. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротСимоне Колер на Дрвени WHIRLPOOLЌе се грижат за wirlpoolfass, можете да ни испратите ценовник?
 • SibylleSibylle на Дрвени WHIRLPOOLДобар ден г-ѓа Колер Ви благодариме за вашето пребарување. На топли кади со џакузи дизајн има многу опции. Затоа можете да го направите вашиот избор топла самите кади заедно. Документи како прелиминарна информација ние сме испратени до вас преку е-пошта. Најдобро е да ни се јавите, Како 052 347 3727 или ни даде вашиот телефонски број за повратен повик познат. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротЈама човек Франц на Сауна GartenСо шпоретот со дрва , вклучувајќи испорака во Тичино
 • SibylleSibylle на Сауна GartenДобар ден г-дин Grube човек Ви благодариме за вашето пребарување. За нашата градина сауни ние ги користиме само Qualitätsholzöfen Harvia Финска. Можете да изберете од 3 verschiedenen Видови на буџетот, Стандард претпоставиме елити (Детали на овој линк http://www.wellnessfass.ch/shop/fasssauna/index.html). Во Канада барел сауна или кабината, Можете да изберете печката се. Различни печка може да се најде тука http://www.kanadafass.ch/index.php/garten-sauna/sauna-oefen/. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротGarschke на Спа топли кади барел референци-5Ние сме заинтересирани за жешка када за нашите внатрешен двор и ќе се следи со нас преку Katolog и ценовникот. Со тоа што тежината треба да биде околу пресметува. Однапред ви благодарам Зигрид и Клаус Дитер Garschke
 • АватаротGarschke на Спа топли кади барел референци-5Ние сме заинтересирани за жешка када за нашите внатрешен двор и ќе ја ценат Katolog и ценовникот. Со тоа што тежината треба да биде околу пресметува. Однапред ви благодарам Зигрид и Клаус Дитер Garschke
 • АватаротMoniek Хан на Каталог BADEFASSЗдраво, Јас би сакал да го добиете Katalogue и Prieseliste. Многу благодарам.
 • SibylleSibylle на Спа топли кади барел референци-5Добар ден Г-дин и г-ѓа Garschke Ви благодариме за вашиот интерес во нашата капење буриња. А топли кади за 2 - 4 Лица со 160cm дијаметар е со CA. 1200исполнет lt вода. Заедно со топли кади од 200 килограми и 2 Лица 150 килограми еден начин доаѓа брзо во текот 1500kg вкупната маса. Нашите топли кади 3 Breite Standbalken (за разлика од другите на пазарот tummelnden дисконтите) така што тежината се дистрибуира оптимално на земјата. Е вашиот двор одвоен, нужно мора да биде поддршка на располагање. Се надевам дека, Јас бев во можност да ви помогнат со овие кратки забелешки, Инаку јавете се на за поединечни консултации. Како. +41 52 347 37 27 Со почит, Sibylle Maglia
 • SibylleSibylle на Каталог BADEFASSДобар ден г-ѓа Хаан Ви благодариме за вашата порака. Ве молиме да ги споделите со нас, кој производ сте заинтересирани во. Имаме увезена СН-Цена листа, должност и данок и евро ценовник со зависници испорачани од фабрика плус превоз. Можете да испратите оваа информација директно да info@wellnessfass.ch или јавете ни се. Како. +41 52 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротКлаудија Јога на Дрвени WHIRLPOOLДобро утро Ние сме многу заинтересирани за вашите производи, Топла Tube sowie Saunafass. Може да се молам пратете ни ценовниците? Што подоцна би сакале да ве контактираме за да разговараат за понатамошни детали. Многу благодарам
 • SibylleSibylle на Дрвени WHIRLPOOLДобар ден жена шампион Ви благодариме за да ни се јавите. Имаме широк спектар на бања буриња и градина сауни. Можете да креирате вашите лични велнес оаза според вашите желби. Документи како прелиминарна информација ние сме испратени до вас преку е-пошта. Најдобро е да ни се јавите, Како 052 347 3727 или ни даде вашиот телефонски број за повратен повик познат. Ви благодарам многу. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротРоланд Hachler на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден имаше исто така intresse дрвени буриња со фурна тие би можеле да ме испрати листа на цени, исто така, е можно Zubehöhr.vielen благодарение честитки Роланд Hächler
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден г-дин Hächler Ви благодариме за вашето барање и вашиот интерес во нашата капење буриња. Имаме разни додатоци како што се системот за филтрирање, Соларни засилувач грејач, Вода хигиена, Дрво конзерванси тоалети итн. Ве молиме проверете ја вашата е-маил, потребните документи се испратени до вас. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротЕрнст Rauber на Дрвени топла кадаНие се справи со идејата да се создаде топла тава, наидов на вашиот производ преку нашиот син, бидејќи тој веќе има барел направени од кедрово. Мојата идеја: Барел за 2 Лица со гас или греење и систем за филтрирање. Само-собранието на растенијата. Ве молам да ми испрати документите до. Искрено, Ернст Rauber село патот 35 5210 Виндиш
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаДобар ден г-дин Rauber Ви благодариме за вашето пребарување. Дрвената топла када САД Ова е точно во право за вас. Топли кади од чисто Западна Црвениот кедрови во височините 3 или 4 Гужва (91 oder 122цм) во дијаметар 5 или 6 Гужва (152 oder 182cm). Стандардниот модел има 3KW електричен грејач, 2-Брзина Pumpe, Филтри и контрола на единица (Балбоа). Од Bereis сте електрифицирани автоматски хидро-авиони (осветлени) за пријатен масажа. Грејачи гас од САД не се сертифицирани во Европа ?! Ние веќе ви испрати документи преку e-mail. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротRoethlisberger Урс на Harvia-GriffinCG170Добар ден. ми ја контролата се зголеми како молња удри во селото. Јас имам уште еден стар тип на CV 02 ondal Стил. сега јас треба да го замени контрола. Кои се моите опции? Цена? Може ли да го направите тоа сами, дури и ако не сум електрично надарени? Gruss Урс
 • SibylleSibylle на Harvia-GriffinCG170Добар ден г-дин Roethlisberger Ви благодариме за вашето пребарување. Ние може да ви се Harvia Делови. Ние ги нарачате директно од фабрика. Ве молиме испратете e-mail адреса info@wellnessfass.ch слика од уредот и од nameplate. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротПргав на Harvia-TopclassCombiБеше kostet дер Topclass Комби КВ 80SE, КВ 90SE и контролни уреди за (Грифин Combo, C105S Логика) Искрено G. Пргав
 • SibylleSibylle на Harvia-TopclassCombiДобар ден г-дин пргав Ви благодариме за вашето пребарување. Ние сме регистрирани Harvia дилер и да ги обезбедат сите производи на сауна Harvia Финска. Цените ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ве молиме погледнете нашите ДОКУМЕНТИ страница, каде што веќе може да го симнете инструкции шпорет. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротJürg Bohnenblust на ДОБРЕДОЈДОВТЕТе молам пратете ми ценовник со услови за испорака благодарам
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден г-дин Bohnenblust Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме широк спектар - од евтини до ексклузивни. Ве молиме да ги споделите со нас, кој производ сте заинтересирани во, Топла када или барел сауна, така што можеме да ви испратиме релевантни документи. Ние ќе ве посоветува. Ве молиме јавете ни, Како. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Дури и вечерните часови или за време на викендите. Ви благодарам многу. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротПобеди на Пораки барања / ЦениТе молам пратете ми ценовник и каталог на топли кади и сауни сите видови градина. Besten Dank Победи P.S. Жал ми е, но јас се најдат на HP сосема збунувачко и преполни помалку Währe повеќе!
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениДобар ден г-дин Durscher Ви благодариме за вашето пребарување. Нашиот стандарден ценовник ние сме испратени до вас преку е-пошта. Für alle тип, како што се бара, ние немаме цени. Имаме модуларен систем, па на производот може на корисникот на буриња за капење, како и во сауни за градината себе заедно. Во врска со вашата конечна забелешка сакаме да се истакне, дека за купување на када или во сауна за градината не е толку лесно како купување леб. Тоа е причината зошто ние сме специјализирани бизнис од годината 2004. Нашите клиенти цениме персонализирана услуга и ние сме компанија (wegkopiert не само на веб-сајт со слики од непознато потекло или дури и од нас). На веб-сајт покажува само мал дел од нашите производи и услуги и се користи за да се јавите. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротПов Luchsinger на Пораки барања / ЦениGrüezi Те молам пратете ми каталог вклучувајќи. Ценовник за бочви за капење / топли кади. Кои се испорака може да се очекува? Со почит
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениДобар ден г-ѓа Luchsinger Ви благодариме за вашето барање и интерес за нашите велнес производи. Нашиот стандарден ценовник имаме испратени до вас преку е-маил. Што се интересирате точно? Топли кади за колку лица? Што Тип на греење (Дрво, Електро), Standardbadefass, Бања, Дрвени топла када oder Дрвени Вител? На времето за испорака зависи од саканиот производ. Топли кади Европа сеуште можете да нарачате и да платат утре, транспорт оди во четвртокот, а потоа во средата во нашиот магацин подготвени за собирање. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично, јавете ни се 052 347 3727 или можете да ни кажете вашиот број со. Почит Sibylle Maglia
 • АватаротРоланд Hachler на Пораки барања / ЦениДобар ден ќе ме за топли кади со фурна итн додатоци на ценовник можам да испратам Со почит, Роланд Hächler
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениДобар ден г-дин Hächler Ви благодариме за вашето пребарување. Тековната листа на цени ние сме испратени до вас преку е-маил. При купувањето на барел за капење неколку аспекти треба да се смета. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично. Ве молиме да ни даде вашиот телефонски број познати или ни даде на повик, Како. 052 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротАлберт Хамбургер на Пораки барања / ЦениВе молам да ми испрати ценовници и каталози на топли кади и сауни сите видови градина. Благодарение Алберт
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениДобар ден г-дин Хамбургер Ви благодариме за вашето пребарување. Поради вашата e-mail адреса, претпоставуваме, дека живеат во Германија. Затоа, ние ви испративме евра ценовник. Земјите на ЕУ, ние снабдување директно од нашето производство. Ве молиме да ги споделите со нас, дали сте во потрага за топла када или сауна градина. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротАрмин Vock на FassSauna-RELAX_WellnessFASSЦена понуда, вклучувајќи. Транспорт не Cumbel, Bündnerland, Швајцарија
 • SibylleSibylle на FassSauna-RELAX_WellnessFASSДобар ден г-дин Vock Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме различни модели од комплет да целосно составен барел сауна во различни sizes.The транспорт такси се врз основа на обемот и тежината и може да се поднесе до вас само по утврдување на саканиот сауна модел. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично. Ве молиме да ни даде вашиот телефонски број познати или ни даде на повик, Како. 052 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротNiklaus Heini Ман на Каталог НАДВОРЕШНА САУНАДобар ден. Имам интерес во буре Сауна од вас. Ве молиме пратете ми каталог со различни понуди и ценовникот на. Многу благодарам. Со почит
 • АватаротШилинг на Овална HotTub_RedCedar-9Цена истрага!
 • SibylleSibylle на Каталог НАДВОРЕШНА САУНАДобар ден г-дин Heini човек Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме различни модели на сауна комплет на готовиот собраа сауна со електрична енергија или печка на дрва. Ние користиме само високо квалитетни греалки Harvia Финска. Корисникот може да избере грејач самиот. Во електрична печка е можно со далечински управувач и програмирање, како и комби рерна пареа соба функција или био. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично. Ве молиме да ни даде вашиот телефонски број познати или ни даде на повик, Како. 052 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • SibylleSibylle на Овална HotTub_RedCedar-9Добар ден г-ѓа Шилинг Ви благодариме за да ни се јавите. Што ќе се допаѓа топли кади за внатрешна или надворешна употреба? За внатрешна употреба, видот на дрво Црвениот Cedar е идеална, бидејќи намалувањето однесување е минимална. За надворешна употреба можете да го користите нордиските бор или ариш сибирски. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично. Ве молиме да ни даде вашиот телефонски број познати или ни даде на повик, Како. 052 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротШилинг Бетина на Сауна GartenIntressiere мене за барел сауна ...
 • SibylleSibylle на Сауна GartenДобар ден г-ѓа Шилинг Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме барел сауни од шумата Црвениот Cedar, Нордиските бор или ариш сибирски во различни големини и дизајни. На Велнес барел може да се стави заедно свој барање Сауна. Имаат корист од нашите години искуство. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ние со задоволство ќе ве советуваме лично. Ве молиме да ни даде вашиот телефонски број познати или ни даде на повик, Како. 052 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротСи Дорис на За насПочитувани, ние сме во потрага за hottub, Ве молиме пратете ми ценовникот по е-мејл. многу благодарност и почит Дорис потпишувач
 • SibylleSibylle на За насДобар ден г-потпишувач Ви благодариме за вашето пребарување. Имам испратени до вас преку е-маил документи. Поради нашите Baukastensytems сите модели не се наведени на нашата листа на цени. Ние, исто така, топли кади од термо дрво со нерѓосувачки челик вметнете со многу опции и пластични инсерти до сите топли кади направени од фиберглас со дрво трим. Ние ќе ве посоветува. Ве молиме контактирајте не, Како. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Со почит, Sibylle Maglia
 • Аватаротschwarzenbach на Пораки барања / ЦениGrüezi жена Maglia јас барам за на отворено барел Сауна инфрацрвена и имаат следните прашања: - Постојат, исто така preassembled? - Исто така, се инсталира? - она што не чини? - Колку долго е потребно, е толку загрее во инфрацрвена сауна, дека можете да седат во ниски температури без смрзнат до смрт? 🙂 (Инфрацрвена работи дури и во телото, а помалку на собна температура). LG Schwarzenbach
 • WellnessFASSWellnessFASS на Пораки барања / ЦениДобар ден Ви благодариме за вашето барање и JA, Ние исто така имаме отворено сауни со инфрацрвени. Нашиот надворешен инфрацрвен Сауна веќе собраа. Инсталацијата е затоа многу поедноставен. На барање, ние исто така нудиме инсталација услуга. Трошоците варираат во зависност од моделот и локација, на CHF час трошоци 98.- плус. Начин. Инфрацрвена сауна генерира нејзиниот ефект директно од страна на инфрацрвена радијација, а не само со загревање и потоа да зрачи топлина. Така, на животната средина се загрева веднаш по моќ. Нашето искуство покажува, дека при ниски температури во инфрацрвена сауна е подготвен за сауна по 15мин. Ние во моментов имаме една убава модел во продажба .. јавете ни се (052 347 3727) за повеќе информации или да ни даде вашиот телефонски број познат. Почит Sibylle Maglia
 • АватаротSchär на Сауна OfenДобар ден, јас би бил среќен да се стави заедно мојата сауна, За жал јас не можам да најдам информации за цената. Можете да ми мејл некои понуди или ценовник? Транспортни трошоци, вклучувајќи. Abladen (Пристап за камиони на располагање, Abladeort 3м neben LKW). Благодарение Симон Schär
 • WellnessFASSWellnessFASS на Сауна OfenДобар ден г-дин архипелаг Ви благодариме за вашето пребарување. Нашите сауни се достапни во три различни категории; Буџет (како комплет), Стандард (upgradeable преку опции) унд елити (веќе се интегрирани со сите опции). Детали може да се најде веќе во нашата онлајн продавница на http://www.wellnessfass.ch/shop/fasssauna/index.html . Покрај тоа, имаме доставени до вас деталната листа на цени преку е-маил. Ние со задоволство ќе ве известам за различните опции. Јавете ни се на тел. 052 347 3727 или ни даде вашиот телефонски број познат. Почит Sibylle Maglia
 • АватаротBürgis на Овална HotTub_KanadaFASS 1Здраво сакам да се користи надвор овална када, како и. Можете ли да ми испрати понуда или ценовник: Маса: 200см Макс должина и 60см високи. Од кои произлегува веројатно од должината ќе биде оптимална или околу 80см. Holzart Црвениот Zedern Holz. Gruss Ив
 • SibylleSibylle на Овална HotTub_KanadaFASS 1Добар ден г-дин Bürgis Ви благодариме за вашето пребарување. Е стандардна мерка на овална форма бања барел од канадски црвено кедар: L = 152cm, B = 76cm, H = 76cm. Ние исто така имаме европски линија во нордиските бор или ариш сибирски е поевтино. Имам испратени до вас преку е-маил документи. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротМарија Расмусен на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден Ние сме во потрага за топла када со отворено печка и со 160 Дијаметар. За ова ние би сакале да се опфатени на внатрешниот ѕид на цевката со нерѓосувачки челик. Што можете да ми понуди има и за која цена? Почит Марија Расмусен
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден г-ѓа Расмусен Ви благодариме за вашето пребарување. Да имаме топли кади и нерѓосувачки челик вметнете со алуминиумски вметнете, ГФК употреба, Innenofen, Отворено печка итн. За купување на правото за вас топла када не е толку едноставен. Ние ќе ве посоветува. Ве молиме јавете ни, Како. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Многу благодарам и почит Sibylle Maglia
 • АватаротDaniel на Пораки барања / ЦениДобар ден, Јас сум во потрага и за на отворено топла када и сауна. За секоја CA. 4-6 Луѓе. Можете ли да ми ценовник (Швајцарија) испрати на различни модели и дизајни? Многу благодарам
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениДобар ден г-дин Anthamatten Ви благодариме за вашето Kontaktaufnahme.Gerne ние ќе ви испратиме ценовникот по e-mail. Имаме попуст до 50% Исклучување и разни специјални понуди, кои не котираат на ценовникот. Ние ќе ве посоветува. Ве молиме јавете ни, Како. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Многу благодарам и почит Sibylle Maglia
 • АватаротNino на BADEFASSЗдраво да добиете повеќе информации во врска со whirlpools ? Ви благодарам однапред
 • SibylleSibylle на BADEFASSДобар ден Нино Ви благодариме за вашето пребарување. На топли кади со џакузи дизајн има многу опции, како што се контрола, Греење, Масажа-Џет Pumpe, Озонаторот унд Filtersystem. Затоа можете да го направите вашиот избор топла самите кади заедно. Документи како прелиминарна информација ние сме испратени до вас преку е-пошта. Најдобро е да ни се јавите, Како 052 347 3727 или ни даде вашиот телефонски број за повратен повик познат. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротКристер Kjos на Пораки барања / ЦениТе молам пратете ми ценовник и каталог на бања барели, whirpool дрвени и градина сауни сите видови. Многу благодарам, Кристер Kjos
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениПочитувани Кристер Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме широк спектар - од ниски цени за exklusive. Ние ви испрати сите информации преку е-пошта. За сите дополнителни информации можете да контактирате со нас преку е-пошта или телефон => Контакт . Вие и почит благодарам, Sibylle Maglia WellnessFASS.ch / KanadaFASS.ch / WellnessBARREL.com
 • АватаротПетра Фогел на Пораки барања / ЦениДобар ден жена Maglia Ние сме заинтересирани во двете жешки тенџере, како и за барел(Градинарство)Сауна. Ние би сакале да се изгради велнес оаза на отворено во нашата новосоздадените EFH. Може да ни даде детален каталог со соодветните цени на производи? Многу благодарам! Со почит Петра Voegeli
 • АватаротJürg Wintsch на На фотографиите Galerie Кота & GrillhausВе молиме испратете ценовник за оваа скандинавска скара куќа преку е-маил или по пошта. Адреса: Хотел Schweizer Haus, 7516 Maloja Ви благодариме за вашите напори и најдобри желби
 • SibylleSibylle на Пораки барања / ЦениДобар ден г-ѓа Voegeli Ви благодариме за вашиот интерес за нашите производи. Со нас можете да креирате своја велнес-оаза според вашите желби. Ние имаме европска линија која е доста рустикален. Модерен и висок квалитет е нашата Канада линија. Имам испратени до вас двете линии на производи по e-mail. Многу благодарам и почит Sibylle Maglia
 • SibylleSibylle на На фотографиите Galerie Кота & GrillhausДобар ден г-дин Wintsch Ви благодариме за вашето пребарување. Честиш со ексклузивен искуство со Grillkota. Како што знаете дека, Стори граѓани веќе денес "оган" или "zeuseln" со неговиот мал балкон. Повратни информации укажува на тоа дека мора да се стави само на дрво, сурова скара и готвење состојки и прибор за јадење. Искуство за вашите гости е тогаш да се направи сè себе. И важни; мобилен телефон или ѕвоно во Кота место за гостите да им нареди на снабдување течност повторно. Ние сме ви испрати сите информации преку е-пошта. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротИмануел Шив на ЦеновникДобар ден, Ние сме заинтересирани за барел Сауна. Ве молиме пратете ни детален опис (Маса, Изградба, Технологија) и цените на. Ви благодариме. MFG јас. Шуга
 • SibylleSibylle на ЦеновникДобар ден г-дин Шив Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме барел сауни 2 Лица со димензии 190cm x 190cm и сауни до должина од 400cm за конаци за 12 Луѓе. Ние исто така имаме и сауни и Grillkotas со интегрирана сауна понуда. Да бидат во можност да ве известам, ние треба дополнителни информации. Ве молиме контактирајте не, Како. 052 347 37 27. Стандардните информации ние сме испратени до вас преку е-пошта. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротМаркус Schiltknecht на Спа топли кади барел Референци-108Добар ден! Во нашата градина има круг, тули вграден резервоар за вода, ние би сакале да се загрее со надворешен шпоретот со дрва, Јас би бил благодарен за информации во врска Wasseraufheizunsmöglichkeiten. Со почит, Маркус Schiltknecht
 • WellnessFASSWellnessFASS на Спа топли кади барел Референци-108Добар ден г-дин Schiltknecht Ви благодариме за вашето барање и JA, имаме надворешен дрво шпорет, исто така, достапни одделно. Ви треба за надворешна печка две води во камен слив. А мозоци надолу 'за рерна и прилив се' од рерна ". Надворешен дрво шпорет за топла када работи на принципот на thermosyphon, Така што не е потребно пумпа. Производство на топлинска енергија е околу. +14° C до 1000liter на час (Вредности во изолиран дрвени топли кади). Повеќе детали може да се најде во нашата продавница: Ве молиме контактирајте не за повеќе детали Тел 052 347 3727. Искрено Велнес барел тимот
 • АватаротТвој Kern на ДОБРЕДОЈДОВТЕДами и господа, јас побара конкретни информации за нивните дрво сауни. Ви благодарам многу. Со почит Урс Kern
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден г-дин Kern Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме квалитет на отворено сауни во различни големини и дизајни: Grosse 150cm - 400см, Дијаметар 180cm - 210см, Видови на дрво: Нордиските смрека или канадски црвено кедар, Изборот на дрво или електричен шпорет. Имам испратени до вас преку е-маил документи. Ние ќе ве посоветува, Ве молиме контактирајте не, Како. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротAMAYENC на Каталог BADEFASSЗдраво, Заинтересиран сум за вашиот производ овална дрвена када. Прашања за инсталација во градината : -на мозоци приклучок е тоа интегрирани -на димензии -faut има дополнителен третман за дрво - Цена доставени Savoie ФРАНЦИЈА
 • SibylleSibylle на Каталог BADEFASSЗдраво Ве молиме контактирајте не. Имаме различни стилови на овална дрвена када. Пратив сите информации преку е-пошта. Да, ние, исто така, дава во Франција, производство директно. Ве молам контактирајте ме, Како. +41 52 347 37 27. Со почит, Sibylle Џерси
 • АватаротМелани на За насДобар ден јас сум во потрага по дрвени топла када за нашата градина. Може ли да те прашам, да ми мејл ценовникот? Ви благодарам и почит на Melanie
 • WellnessFASSWellnessFASS на За насДобар ден жена Hammerli Ви благодариме за вашето барање и интерес за нашите велнес производи. Сегашната цена листа ние сме испратени до вас. Можете да изберете од различни големини, Видови на дрво, Ofenart, итн. изберете. Ние во моментов имаме следниве производи по намалена цена во продажбата: http://www.wellnessfass.ch/shop/abverkauf/index.html Ве молиме кажете ни го вашиот телефонски број или јавете ни се (052 347 3727) така што најдобро може да им помогне и специјални понуди (а не на цена листа) може да се претстави. За прашања или други информации што се на располагање. Почит Sibylle Maglia
 • АватаротКрис stratsianis на Badefass-HotTub_WellnessFASS-20Јас сум заинтересиран за дрвена када, во форма на буриња, со дијаметар од 1.80 m и висина од 80cm, за 4-5 лица. Тоа ќе биде ставен надвор во градината, половина во почвата, во области со ниски температури (до -15 зимски ноќи). Водата треба да се загрева до 38 степени Целзиусови. Во студените зимски ноќи, мора да има автоматски систем за загревање на вода до 4 степени за да се спречи замрзнување. Се прашувам дали на цевката треба да биде двојно ѕидови и дно со изолација 5-6 см. Колку ја зголемува цената во овој случај?? Пожелно е додавање на хидро-масажа и клима-масажен систем. Благодарение Крис STRATSIANIS ЈАНИНА,ГРЦИЈА,
 • WellnessFASSWellnessFASS на Badefass-HotTub_WellnessFASS-20Почитувани Крис Ви благодарам многу за вашиот e-mail и вашиот интерес во нашата велнес производи. Што ви се опише е веќе вклучена во нашиот стандард дрвени вир. Нема изолација е потребно, бидејќи Црвениот Cedar ќе се изолира многу добро. Исто така, ќе добие 10см изолација покритие, што ги држи на температура заедно со електричен систем за греење на вредноста што сакате. Исто така постои и заштита автоматско замрзнување што почнува на 7 ° C ". Замрзнување нема да има проблем, сите наши топли кади се произведени и тестирани, исто така, во многу поладна Канада. Ве молиме проверете го следниов линк: http://www.govista.ch/gallery/index.php/WellnessFASS/montage_badefass_canada_ Ве молам контактирајте ме по телефон за повеќе детали информации +41 52 347 37 27. Ние ви испрати на цените преку е-маил. Со почит, Sibylle глијални Kanadafass.ch
 • WellnessFASSWellnessFASS на За насДобар ден, Дама Maglia. Топла када пристигна. Постои дури и на право место. Ние имавме среќа, бидејќи сега врне застрашувачки. Монтирани ништо, Сакам да го истакнам само. Убаво, тоа е. Возачот беше многу обичен и пациентот. Ви благодариме за добрата подготовка. Јас треба да биде глупав за приклучување на, Јас ќе се вратам. Многу љубов од Бургенланд Bärbl G.
 • АватаротМаркус Storck на Скара-Haus_WellnessFASS-23Најди ги скара колиба со спиење
 • WellnessFASSWellnessFASS на Скара-Haus_WellnessFASS-23Добар ден г-дин Storck Ви благодариме за вашето пребарување. Скара колиби со наставката се опремени со софа агли. Овие се моделите 9,2m2 +, LxBxH 5,4x3,8x3,2m унд 16,5m2 +, LxBxH 6,6x4,6x3,6m . Сепак, секој модел има две банки, кои може да се конвертира во кревет. Види на слики во галеријата . Ве молиме јавете ни за поединечни консултации, како +41 52 347 3727 . Исто така, како вечерните часови или викенди. Со почит, Sibylle Џерси
 • АватаротKuonen шумските на Каталог BADEFASSЈас би сакал вашиот каталогот и ценовникот
 • SibylleSibylle на Каталог BADEFASSДобар ден Г-дин Kuonen Ви благодариме за вашето пребарување. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ние во моментов имаме CHF акција Нова Година 150.00 Попуст од нашите стандардни производи. Искористете ги предностите на оваа специјална понуда. Ве молиме јавете ни за поединечни консултации, Како +41 52 347 3727 . Исто така, како вечерните часови или викенди. Со почит, Sibylle Џерси
 • АватаротРоџер cavegn на Кампување Pod – Сон барел ЕвропаВе молиме погледнете го ценовникот CampingPod; благодарам многу.
 • SibylleSibylle на Кампување Pod – Сон барел ЕвропаДобар ден Г-дин Cavegn Ви благодариме за вашето пребарување. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Ние препорачуваме на нашите Кампување POD со должина од 4,8 милиони. Овој висок квалитет Кампување POD се состои од две соби, вие или вашите гости нуди незаборавно кампување искуство. Исто така, можете мебел како брачен кревет, 3 клупи (1 Банката може да се продолжи за кревет) и да му наложи на маса веднаш. Ние ќе ве посоветува, јавете ни се, Како. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Искрено Sibylle розовата Wellness барел
 • АватаротДороти Лиеж на Сауна модели / Детали заЗдраво , Ќе желба за информации за барел сауна за во. димензија, дрво, тежина и цена. Однапред ви благодарам
 • SibylleSibylle на Сауна модели / Детали заЗдраво г-ѓа Ви благодариме за вашето Лиеж. Сауна за барел за внатрешна препорачуваме Канада Црвениот Cedar Сауни (Црвениот кедар Канада). Пратив документи електронски Courrière. Со почит, Sibylle розовата WellnessFASS Тел. 052 347 37 27
 • АватаротЛуј Филип на Badefass-HotTub_WellnessFASS-25Здраво, Дали е можно да се испорача оваа hottub во Квебек, Канада? Па тоа е соодветен производ на многу студена клима Канада? Ви благодариме за вашето внимание.
 • SibylleSibylle на Badefass-HotTub_WellnessFASS-25Здраво Луј-Филип Ви благодариме за вас. Да, можеме да го произведеме овој hottub во Квебек. Сибирскиот ариш дрво е, идеален за многу студена клима. Ве молам контактирајте ме. Бројот е +1 719 645 47 44 Со почит, Sibylle Џерси
 • АватаротЛуј Филип на Дрвени топла кадаЗдраво, Ве контактира порано и денес за испорака во Квебек на нордиски бања WellnessFASS-25. Овој модел се чини дека повеќе одговара на нашите потреби. Јас би сакал ако е можно да ми дадете цена која вклучува испорака Квебек, Канада. Ви благодарам многу.
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаBonjour Луј-Филип ние би предложиле за Канада топла када со канадски црвено кедрови. Имаме различни големини Дијаметар 6ft и 7ft со woodburning грејач. Сите топли кади имаат добро изолирани покритие што е добро за студена зима. Јас ќе ти пратам сите информации преку е-пошта. Со почит, Sibylle
 • АватаротFournier на Дрвени WHIRLPOOLЗдраво, Јас сум заинтересиран во бања со дрво за греење. може да се молам да ми испрати каталогот и ценовникот ? Ви благодариме однапред и почит. Дејвид Fournier
 • SibylleSibylle на Дрвени WHIRLPOOLЗдраво г-дин Fournier Ви благодариме за вас. Го испративме документи преку e-mail. Ве молам контактирајте ме, Како. +41 52 347 37 27 за повеќе информации. Со почит, Sibylle Џерси
 • Аватаротsimonnet на Дрвена овална кадаЗдраво може да ми ги испратите вашите стапки за овална бања 2 лице
 • SibylleSibylle на Дрвена овална кадаЗдраво господине Ви благодариме за вас. Го испративме документи преку e-mail. Ве молам контактирајте ме, Како. 052 347 37 27 Со почит, Sibylle Џерси
 • АватаротТомас Беренс на Badefass-HotTub_WellnessFASS-34Можете ли да ми даде цена цитат за када? Многу благодарам
 • SibylleSibylle на Badefass-HotTub_WellnessFASS-34Добар ден Г-дин Беренс Ви благодариме што ни се јавите. сегашниот ценовник ние испратени до вас преку е-пошта. Ние ќе ве известам лично, јавете ни се на тел. 052 347 37 27 или ни даде вашиот телефонски број познат. Многу благодарам и почит Sibylle Maglia
 • АватаротПетра Krachler на Garten-САУНА ЕвропаГрадина сауна за макс 3 Луѓето, исто така, побара топли кади информации
 • SibylleSibylle на Garten-САУНА ЕвропаДобар ден жена Krachler Ви благодариме за вашето пребарување. Ние ви го пратив нашето долгогодишно ценовник по e-mail. Ние веќе се опремени неколку хотели со нашите високо-квалитетни топли кади и сауни барел. Ние ќе ве посоветува. Ве молиме јавете ни, Како. +41 52 347 37 27. Исто така, снабдување фабрика директни во Австрија. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротЛиза Fellinger на Дрвени топла кадаЗдраво! Јас сум во потрага за жешка када за надвор и сега се најде на интернет за многу различни модели со различни цени. Претпоставувам дека постојат големи разлики во квалитетот во оваа област. Зошто топла када од нив? Јас би бил заинтересиран каква Дрвени Вител (Дијаметар 182 и, исто така, 214), ако тоа е да се загрее со шпорет на дрва, трошоци. (ако со шпорет на дрва: Мора да се загрее на дрвени топла када во зима дополнително електрично?) Како алтернатива на дрвени Вител јас би сакал да знам што нормален топла када (Дијаметар 214) Сосема трошоци надвор од шпорет на дрва . Колкави се трошоците за испорака во Австрија? Може да топла када дури и ги собереш? Може Дрвени Вител некогаш се изгради? Може топла када дури и се изгради? Ви благодариме однапред! Честитки Лиза Fellinger
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаДобар ден г-ѓа Fellinger Ви благодариме што ни се јавите. сегашниот ценовник ние испратени до вас преку е-пошта. Ние испорачуваме директно од фабрика во Австрија. Имаме широк спектар со многу опции за топли кади. Замислете вашата посакувана топли кади се заедно. Ние ќе ве известам лично, јавете ни се на тел. +41 (0)52 347 37 27. Многу благодарам и почит Sibylle Maglia
 • АватаротЈога на Дрвени топла кадаКаталог Цена со ДДВ гајба капење
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаДобар Taf жена господар Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме широк спектар на буриња бања. Тие може да се разликуваат во Wellness барел направи вашата топла када се заедно. Документи како прелиминарна информација ние сме испратени до вас преку е-пошта. Најдобро е да ни се јавите, Како 052 347 3727 така што можеме да ве известам лично. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротДајан Mochan на ДОБРЕДОЈДОВТЕЈас сум во потрага по ценовник за вашата скара куќа. Јас живеам во Централна Шкотска. Ве молиме наведете цена испорака. Може да се, исто така, вклучуваат слики молам почит Дајан Mochan
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕПочитувани Diane благодариме за вашето барање. Да, ние, исто така, брод на Шкотска. Ние те испративме нашиот ценовник и брошура од страна на e-mail. Со почит, Sibylle
 • АватаротВили Huisman-Dortmundt на SaunaBarrel-Red_Temagami-7×8Ве молиме информации за барел Сауна. за 4 лица со трем. дрво отпуштен
 • SibylleSibylle на SaunaBarrel-Red_Temagami-7×8Почитуван г-дин. Huisman-Dortmundt благодариме за вашето барање. Ние ќе ви испратиме нашите информации од страна на E-mail. Е место за испорака во Швајцарија или во Холандија? Ви благодариме и почит, Sibylle Џерси
 • АватаротМилер римски на Дрвени WHIRLPOOLДобар ден Можете ли да ми остави го ценовници и документација испратите по пошта? Ние сме заинтересирани за топла када што ние сакаме да се постави во куќа на 1250müM. Вклучен. дополнувањата што се маса за Фромаж итн. Многу благодарам и почит римски Милер
 • SibylleSibylle на Дрвени WHIRLPOOLДобар ден Г-дин Милер Ви благодариме за вашето пребарување. Препорачуваме топла када со мраз-доказ внатрешниот печка на повисоки надморски височини. Маси за Фромаж нашите клиенти се направи. Ние ќе ве посоветува. Ве молиме јавете ни, Како. 052 347 37 27. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротЕинар Gudnason на Барел на отворено-Sauna_WellnessFASS-52Има мандат во Исланд , која е цената на таквите сауна? kv.Einar
 • SibylleSibylle на Барел на отворено-Sauna_WellnessFASS-52Почитувани Еинар благодариме за вашето барање. Ние, исто така брод до островот. Јас ви испрати каталог на нашите барел сауни по e-mail. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации. Ви благодариме и почит, Sibylle Џерси
 • АватаротKuonen Sylvan на Каталог BADEFASSДобар ден, ние би сакале тркалезна жешка када за 4 луѓе. Со пролетта за употреба. Внатрешна или надворешна печка прашање. Можете ли да ми кажете колку тоа ќе ги чини со испорака во Вале Швајцарија. holzart важно почит
 • АватаротSTAMATIOU Катерина на ДОБРЕДОЈДОВТЕСакам да се направи врата на skandiviki erythrelati.tha да ми пратите некои индикативни цената на дрва кои ќе бидат потребни; Ви благодарам многу
 • SibylleSibylle на Каталог BADEFASSДобар ден Г-дин Kuonen Ви благодариме за вашето пребарување. Имаме различни барели бања со топла апликација. Документите ние сме испратени до вас преку е-пошта. Имаме широк спектар на различни видови на дрво, како што се црвено кедрови Канада, Смрека, Thermoholz - од евтини до ексклузивни. За прашања или други информации што се на располагање. Со почит, Sibylle Maglia
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕПочитуван Господине благодариме за вашето барање. Јас ви испрати сегашниот ценовник по e-mail. Ве молам кажете ми во која производот кој се заинтересирани во. Со почит, Sibylle Џерси
 • Аватаротпобеди Bucher на Каталог НАДВОРЕШНА САУНАЗдраво, Ве молиме пратете ми ја вашата каталогот и ценовникот. прашање: можете да работат сауни со шпорет на гас? Со почит и благодарност
 • SibylleSibylle на Каталог НАДВОРЕШНА САУНАДобар ден Г-дин Bucher Ви благодариме за вашето пребарување. и, Можете да работат нашите сауни со шпорет на гас. Имаме доставени до вас на Unterlagenper е-маил. Ние ќе ве посоветува, Ве молиме јавете ни, Како. 052 347 37 27. Искрено Sibylle розовата Wellness барел
 • АватаротПетар Александар на Барел на отворено-Sauna_WellnessFASS-74Почитувани адреса. По барел Сауна и би сакале да се распрашува за цената, дека тие постојат во дрво гори? Однапред ви благодариме за вашиот одговор
 • SibylleSibylle на Барел на отворено-Sauna_WellnessFASS-74Почитуван г-дин. Шандор Ви благодариме за вашето барање и вашиот интерес за нашите производи. Ние брод директно од нашиот производствен капацитет во Литванија, Унгарија,. Ние ви испрати сегашниот ценовник по e-mail. Ве молам дозволете ни да знаеме во кој производ сте заинтересирани во. Вие и почит благодарам, Sibylle розовата WellnessFASS телефон: +41 52 347 37 27
 • АватаротХанс Линден на SaunaBarrel-Red_Petawawa-6×6Ве молиме пратете ми сауна информации Со почит Ханс Линден
 • АватаротПетар Glowinski на Барел на отворено-Sauna_WellnessFASS-47Здраво. Би сакал да знам pristet овој сауна. Со почит Петар
 • SibylleSibylle на Барел на отворено-Sauna_WellnessFASS-47Почитуван Петар Ви благодариме за вашето барање и вашиот интерес за нашите производи. Ние ви испрати листа на цени во евра по e-mail. За повеќе информации, не двоумете се да контактирате со нас. Ние би сакале да ви помогне да најдете совршен сауна за вас. Со почит, Sibylle Џерси
 • АватаротБјорн Wenzel на ДОБРЕДОЈДОВТЕВе молиме пратете ми ценовник за дрво топли кади со печка.
 • SibylleSibylle на ДОБРЕДОЈДОВТЕДобар ден Г-дин Wenzel Ви благодариме за вашето пребарување. За избор на правото за барел бања следните критериуми: Колку луѓе, кој воздухот, Одмор или трајно користење? Ве молиме проверете ја вашата е-маил, потребните документи се испратени до вас. Ве молиме јавете ни, Како. +41 52 347 37 27. Ние ќе ве посоветува. Со почит, Sibylle Maglia
 • АватаротСутер Bea на BADEFASSВе молам, испратете ми документи за дрвени кади со надворешно греење на дрво, најмалата верзија. Besten Dank Bea Suter
 • SibylleSibylle на BADEFASSДобар ден г-Сутер Ви благодариме за вашето пребарување. Нашата најмала топла када има дијаметар од 150 см и, со надворешна печка, е идеална за 2-4 Луѓе. Ние ви ги испративме документите и ценовникот по е-пошта. Ве молиме јавете ни, Како. 052 347 37 27. Ние ќе ве посоветува. Искрено Sibylle розовата Wellness барел
 • АватаротИвана на Дрвени топла кадаПочитуван, Ве молиме за цените на располагање големини производи? И како можам да купам? Pozdrav
 • SibylleSibylle на Дрвени топла кадаЗдраво Ивана Ви благодарам многу за вашето пребарување и вашиот интерес за нашите производи. We have a large variety of wooden Hot Tubs. You can choose between different kind of wood like pine, thermowood, clear Canadian Red Cedar, different sizes for up to 12 people, with internal or external wood heater or electrical heater. We also ship directly to Croatia. We have sent you all information by e-mail. Please do not hesitate to contact us for more information. Вие и почит благодарам, Sibylle Maglia WellnessFASS
.
(4,510 Посетителите кои се гледа овој пост)